Webový frontend

Webaři, spadající do skupiny "frontendistů" se starají o tzv. "facelift" webu. Dle specializace mohou mít na starost jak grafický vizuál, tak funkční chování webové stránky. Společným činitelem pro všechny frontendisty je funkční a oku lahodící web, který se na každém zařízení správně zobrazí. Šikovný frontendista je dnes velice žádaná a ceněná profese, jelikož je to spojný bod mezi grafikem a vývojářem (programátorem).

Frontendisty dělíme do několika skupin dle zaměření:

Web EDITOR

Jedná se zejména o správu již stávajících webů. Pod kompetence web editora spadá například editace obsahu, zapracování drobných změn ve zdrojovém kódu, dohled nad provozem webu, kontrola obchodně-marketingových složek.

Obtížnost
3/10
Průměrný plat
~ 18 000 Kč za měsíc
Související kurzy:
Prezenční kurz

Adobe Photoshop
CC

Dvoudenní prezenční kurz grafického designu a úpravy fotografií.

3 990 Kč
Detail školení
Prezenční kurz

Správa webových stránek

Chcete umět spravovat WordPress webové stránky bez nutnosti programování?

4 890 Kč
Detail školení

Frontend DESIGNER

Má na starost kompletní vizuální prezentaci webu. Dalo by se říci, že Frontend Designer je víc grafik než kodér, nicméně převod grafiky do zdrojového kódu mu cizí není. Mezi jeho přednosti patří i znalost UI & UX, neboli uživatelské přívětivosti webu.

Obtížnost
6/10
Průměrný plat
~ 26 000 Kč za měsíc
Související kurzy:
Prezenční kurz

Tvotba webových stránek

Základní kurz pro všechny, kteří chtějí začít tvořit webové stránky.

9 999 Kč
Detail školení

Frontend KODÉR

Specializuje se na převod grafiky do zdrojového kódu. Pokud je Frontend DESIGNER z 80ti procent grafik a z 20ti procent kodér, Frontend KODÉR to má přesně naopak. Frontend KODÉR ovládá i pokročilé technologie, jako preprocessory a webové frameworky.

Obtížnost
8/10
Průměrný plat
~ 39 000 Kč za měsíc

Frontend DEVELOPER

Odborník, který má přesah do pokročilého vývoje (programátořiny), pracuje s moderními nástroji pro automatizovaný vývoj, nejsou mu cizí JS frameworky, nebo verzovacími systémy.

Obtížnost
10/10
Průměrný plat
~ 52 000 Kč za měsíc